Skutki uboczne depilacji laserowej

Skutki uboczne depilacji laserowej

Po depilacji laserowej należy unikać przebywania na słońcu i korzystania z solarium. Może to spowodować pewien tymczasowy dyskomfort, ale można go zminimalizować stosując kremy przeciwzapalne i zimne okłady. Należy również unikać ekspozycji na słońce przez kilka dni po zabiegu. Poniżej wymieniono niektóre skutki uboczne depilacji laserowej. Czytaj dalej, aby się o nich dowiedzieć. Przeczytaj także o innych środkach ostrożności. Poniżej wymieniono kilka z nich:

Unikanie ekspozycji na słońce po depilacji laserowej

Po depilacji laserowej może Cię kusić, aby spędzić kilka następnych dni na wygrzewaniu się na słońcu. W końcu Twoje nowe, smukłe ciało z pewnością będzie wyglądać seksownie i wspaniale! Jeśli jednak nie planujesz spędzać zbyt wiele czasu na zewnątrz lub obawiasz się poparzeń, być może będziesz musiała poczekać tydzień, zanim pójdziesz na plażę. Należy pamiętać, aby unikać ekspozycji na słońce po depilacji laserowej, aby uzyskać optymalne rezultaty.

Lepiej jest unikać ekspozycji na słońce 72 godziny po depilacji laserowej. Nie jest to konieczne dla wszystkich, ale jeśli przebywałeś na słońcu w ciągu 72 godzin przed zabiegiem, powinieneś nosić krem z filtrem przeciwsłonecznym o szerokim spektrum działania z filtrem SPF 30 lub wyższym. Ponadto przez trzy dni należy unikać gorących kąpieli i pryszniców. Nie należy również stosować dezodorantów, makijażu mineralnego ani kremów z filtrem przeciwsłonecznym. Przez 48 godzin należy unikać golenia głowy – koncepcja tego fragmentu pochodzi od redakcji portalu magazynprawniczy.pl.

Unikanie łóżek opalających

Łóżka opalające są zdecydowanie przeciwwskazane dla osób, które chcą poddać się depilacji laserowej. Przez cztery tygodnie przed wizytą należy unikać łóżek opalających i naturalnego światła słonecznego. Należy także unikać ćwiczeń fizycznych i gorących pryszniców. Te czynności sprawią, że skóra będzie bardziej podatna na uszkodzenia po zabiegu laserowym. Oto kilka powodów, dla których solarium jest szkodliwe dla depilacji laserowej. Nie można jednak całkowicie ich unikać.

Łóżka opalające emitują promieniowanie ultrafioletowe. Powoduje ono tymczasową opaleniznę, która imituje działanie promieni słonecznych. Typowe łóżka opalające emitują 95% promieniowania UVA i 5% UVB, a niektóre emitują tylko UVA. Promieniowanie UV emitowane przez łóżka opalające może powodować oparzenia, blizny, a nawet raka skóry. Nie jest ono również bezpieczne dla osób, które właśnie poddały się depilacji laserowej. Dlatego, jeśli chcesz uzyskać najlepsze rezultaty, powinieneś unikać solarium.

Unikanie sztucznie opalanej skóry przed depilacją laserową

Przed poddaniem się depilacji laserowej należy unikać sztucznego opalania i nadmiernej ekspozycji na słońce. Chociaż w miesiącach letnich może się to wydawać trudne, opalanie nie jest konieczne. Zaleca się jednak unikanie solarium na co najmniej 72 godziny przed zabiegiem. Unikanie słońca przed zabiegami laserowymi może również pomóc w uniknięciu pewnych zagrożeń związanych z zabiegiem. Sztuczne opalanie może zwiększyć ryzyko wystąpienia działań niepożądanych i może przynieść efekt odwrotny do zamierzonego.

Przed poddaniem się depilacji laserowej należy unikać ekspozycji na światło słoneczne i jego szkodliwe promienie UVA i UVB. Ponadto należy unikać produktów samoopalających i solarium, które są szkodliwe i nieskuteczne. Przed zabiegiem należy także ogolić sztucznie opaloną skórę, aby umożliwić laserowi dotarcie do korzenia włosa. Jeśli pacjent jest szczególnie wrażliwy na ból, przed zabiegiem na jego okolicę zostanie nałożony środek miejscowo znieczulający.

Efekty uboczne depilacji laserowej

Chociaż efekty uboczne depilacji laserowej są bardzo rzadkie, niektóre osoby mogą odczuwać niewielkie dolegliwości po zabiegu. Typowe efekty uboczne to zaczerwienienie, podrażnienie i obrzęk skóry. Niektórzy pacjenci odczuwają również niewielkie swędzenie po zabiegu. Objawy te są podobne do tych, które występują po depilacji woskiem. Aloes może pomóc w uspokojeniu i złagodzeniu dotkniętego obszaru. Po zabiegu należy unikać noszenia obcisłych ubrań. Lekarz pomoże w powrocie do zdrowia po zabiegu.

Istniejące lub wcześniej leczone schorzenia skóry mogą również wpłynąć na skuteczność depilacji laserowej. Ważne jest, aby przed zabiegiem omówić wszelkie historie medyczne i opcje leczenia z dostawcą usług depilacji laserowej. U niektórych pacjentów może wystąpić reakcja alergiczna na zabieg. Ważne jest również, aby wiedzieć, czy pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią. Niektóre kobiety nie mogą być poddane zabiegowi. Jeśli jesteś w ciąży lub karmisz piersią, przed poddaniem się zabiegowi poczekaj, aż przestaniesz karmić piersią.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Czy mężczyźni powinni się depilować?
Czytaj Dalej

Czy mężczyźni powinni się depilować?

Czy mężczyzna może depilować włosy łonowe bez konieczności używania maszynki do golenia? Niektórzy mężczyźni to robią. Ale pytanie…