Redukcja cellulitu za pomocą fali uderzeniowej - jakie są efekty?

Redukcja cellulitu za pomocą fali uderzeniowej – jakie są efekty?

Fale uderzeniowe to skuteczna metoda redukcji cellulitu. Metoda naprzemiennych wstrząsów daje najbardziej równomierne rezultaty. Cellulit to nierówna powierzchnia na skórze, najczęściej występująca na pośladkach, udach i brzuchu. Charakteryzuje się szorstkim wyglądem skórki pomarańczowej i ścieńczeniem naskórka.

Wyniki leczenia falą uderzeniową promieniową w redukcji cellulitu

Leczenie cellulitu falą uderzeniową promieniową to popularna technika redukcji cellulitu. Jest to niechirurgiczna procedura, która obejmuje dwie do czterech sesji w odstępie dwóch tygodni. Zabieg pomoże Ci zredukować cellulit poprzez spowodowanie, że komórki tłuszczowe w danym obszarze uwolnią trójglicerydy i będą krążyć w Twoim organizmie. Fale uderzeniowe zwiększają również dotlenienie tkanek, co jest kluczowym czynnikiem w redukcji cellulitu. Ponieważ cellulit jest wynikiem nadmiernego zatrzymywania płynów, im więcej tlenu znajduje się w danym obszarze, tym większe prawdopodobieństwo, że zostanie on wyeliminowany z organizmu. Zabieg ten jest nieinwazyjny i nie powoduje skutków ubocznych.

W badaniu wyniki nie były istotne statystycznie. Autorzy stwierdzili jednak, że leczenie falą uderzeniową miało wpływ na syntezę kolagenu w skórze. Ponadto pacjenci zgłaszali, że ich cellulit zmniejszył się nawet o 68%, a napięcie skóry poprawiło się nawet o 70%. Proces ten zwiększył również produkcję kolagenu w leczonym obszarze. Kolagen ten zwiększa poziom kolagenu w organizmie, tworząc jędrniejszą i bardziej napiętą skórę.

Wyniki leczenia radialną falą uderzeniową w celu redukcji cellulitu są obiecujące, chociaż pewne czynniki będą miały wpływ na ostateczne rezultaty. Leczenie radialną falą uderzeniową jest bezpiecznym i skutecznym sposobem leczenia cellulitu. Wyniki tego leczenia zależą od rodzaju urządzenia oraz wieku i wagi pacjenta.

Terapia radialną falą uderzeniową jest bezpieczna i nieinwazyjna. Polega na zastosowaniu wysokoenergetycznych fal dźwiękowych, które pobudzają mikrokrążenie w warstwie tłuszczu. To z kolei zwiększa aktywność metaboliczną tego obszaru. Fale te uwalniają również wolne kwasy tłuszczowe z komórek tłuszczowych, które są uwięzione w przestrzeniach międzykomórkowych. Proces ten jest ważny, ponieważ poprawia jędrność i napięcie skóry, redukując wgłębienia.

Zabieg może poprawić wygląd cellulitu, gdy jest wykonywany 2x w tygodniu przez sześć tygodni. Jednak w przypadku większego nasilenia cellulitu może być wymagana większa częstotliwość zabiegów. Ponadto, leczenie wymaga okresu około 12 tygodni po ostatnim zabiegu przed ostateczną oceną.

Wyniki leczenia radialną falą uderzeniową w celu redukcji cellulitu są zachęcające. Duża liczba pacjentów zgłaszała znaczną poprawę już po jednym zabiegu, a tylko 10% nie zgłaszało żadnych zmian. Istniał duży stopień heterogeniczności w raportowaniu wyników, przy czym wyniki wahały się od dwóch do dziesięciu punktów, od zmiany minimalnej do idealnej.

Terapia falą uderzeniową została pierwotnie opracowana dla innych dolegliwości, w tym przewlekłego bólu i urazów. Stwierdzono, że pomaga poprawić mobilność i promować gojenie w stawach, a także był skuteczny w redukcji cellulitu. Ten niechirurgiczny zabieg stymuluje również krążenie krwi i syntezę kolagenu.

W badaniu zastosowano szwajcarskie urządzenie do radialnej pozaustrojowej fali uderzeniowej Dolorclast(r). Posiada ono rękojeść i aplikator o średnicy 36 mm. Zabieg wykonywano na jednej nodze, a każdy zabieg trwał cztery tygodnie lub osiem zabiegów. Urządzenie dostarcza impulsy o ciśnieniu od 3,5 do czterech barów i częstotliwości 15 Hz.

Wpływ niskoenergetycznej defokusowanej terapii falą uderzeniową pozaustrojową na cellulit

Badania wykazały, że terapia falą uderzeniową pozaustrojową może zmniejszyć wygląd cellulitu. Terapia ta stymuluje przebudowę kolagenu skóry i zmniejsza powstawanie cellulitu. Pomiary ultradźwiękowe wysokiej rozdzielczości elastyczności skóry wykazały poprawę u osób po 12 sesjach niskoenergetycznej defokusowej ESWT.

Istnieje wiele metod dostarczania niskoenergetycznej terapii falą uderzeniową w celu leczenia cellulitu. Jedną z nich jest technika „snaking”, która polega na naprzemiennym stosowaniu wstrząsów na tym samym obszarze. Wykazano, że ta metoda daje najbardziej równomierne rezultaty. Najczęstszymi obszarami występowania cellulitu są pośladki, uda i brzuch. Schorzenie to powoduje pomarańczowo – skórkowy wygląd skóry. Wynika z nieregularności naskórka i obecności skupisk komórek tłuszczowych.

Terapia pozaustrojową falą uderzeniową jest stosowana w medycynie estetycznej od lat 80. XX wieku. Technika ta okazała się skuteczna w leczeniu kamicy nerkowej i innych schorzeń, a także w konturowaniu ciała. Główną różnicą pomiędzy ESWT zogniskowaną i zogniskowaną jest moc i częstotliwość fal uderzeniowych.

W kontrolowanym placebo, podwójnie zaślepionym, randomizowanym badaniu Russe-Wilflingseder i wsp. niskoenergetyczna defokusowana ESWT wydaje się redukować cellulit zarówno w podskórnych, jak i głębokich warstwach skóry. Jednak wyniki badania nie utrzymywały się długo. Wpływ niskoenergetycznej defokusowanej ESWT na cellulit może być widoczny dopiero w ciągu dwóch do sześciu miesięcy po zabiegach.

W badaniu wzięło udział 20 pacjentów z cellulitem. W badaniu stwierdzono, że pacjenci ci doświadczyli znacznego zmniejszenia oceny cellulitu w ciągu czterech zabiegów. Badacze ustalili również, że redukcja cellulitu była skuteczna w przypadku różnych typów i stopni cellulitu. Badacze przeprowadzili również oceny kliniczne w celu ustalenia, czy terapia jest bezpieczna i skuteczna.

Terapia pozaustrojową falą uderzeniową jest powszechnie stosowana w celach estetycznych, w tym do napinania skóry i redukcji tłuszczu. System fali uderzeniowej Z Wave Pro, produkowany przez firmę Zimmer MedizinSysteme GmbH, jest jednym z takich systemów. Te zabiegi falą uderzeniową napinają skórę i zmniejszają widoczność cellulitu. Ponadto zabieg poprawia elastyczność naskórka, co pomaga poprawić napięcie skóry.

Badania wykazały, że zabieg niskoenergetycznej defokusowanej pozaustrojowej fali radiowej (LED-ESWT) poprawia wygląd cellulitu zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet. W jednym z badań u kobiet, które cierpiały z powodu cellulitu w górnej części ud, stwierdzono znaczną poprawę. Wyniki utrzymywały się przez sześć miesięcy, wykazując zdolność RF do zmniejszania podskórnego tłuszczu.

Zabieg ten jest nieinwazyjną procedurą, która celuje w podskórne adipocyty. Oprócz tego, że jest bezpieczny, nie ma również negatywnego wpływu na poziom markerów we krwi. Następnie zniszczone adipocyty powoli ulegają resorpcji. W jednym z badań 50 pacjentów z zlokalizowanym tłuszczem poddano zabiegom z wykorzystaniem protokołu selektywnego. Ta metoda leczenia polegała na jednoczesnym użyciu dwóch przetworników. Po ich zakończeniu obwód i grubość tkanki tłuszczowej zmniejszyły się średnio o 3,02 cm.

W drugim badaniu pacjenci zostali losowo przydzieleni do jednej z dwóch grup zabiegowych. Grupa zabiegowa przeszła osiem sesji, przy czym w każdej sesji dostarczano około trzystu impulsów na mm2. Gęstość energii wynosiła 0,25 mJ/mm2 na całym obszarze zabiegowym 20×30 cm.

Wpływ kolagenometrii na redukcję cellulitu

Kolagenometria jest techniką służącą do pomiaru zmian w mikrostrukturze tkanki skórnej. Jest to technika ultradźwiękowa stosowana do pomiaru kolagenu i elastyny w obrębie skóry właściwej. Kolagenometria może być stosowana z ESWT lub z niskoenergetycznymi zogniskowanymi ultradźwiękami (LESWT). Jest ona skuteczna w leczeniu cellulitu, ponieważ przebudowuje kolagen w skórze. Jednak mała wielkość próby w badaniu ogranicza możliwość wyciągnięcia jakichkolwiek wniosków na temat skuteczności różnych schematów leczenia, wieku lub stadium cellulitu.

Cellulit może być dość szpecący. Jest to przypominający skórkę pomarańczy wygląd skóry na udach i pośladkach. Około 85% kobiet po okresie pokwitania cierpi z powodu cellulitu, a znaczna liczba mężczyzn również się na niego zapada. Jednak większość mężczyzn cierpiących na cellulit ma inne problemy zdrowotne, takie jak zaburzenia niedoboru androgenów, zespół Klinefeltera, hipogonizm lub marskość wątroby.

Efekty kolagenometrii w redukcji cellulitu mogą utrzymywać się przez lata. Ta metoda leczenia może pomóc w redukcji cellulitu przy jednoczesnej odbudowie zdrowej tkanki skórnej. Zabieg działa poprzez wprowadzenie pod skórę małej sondy. Ten laser może również pogrubić warstwy skóry, co z kolei zmniejsza cellulit pod nią.

Chociaż cellulit jest szpecącym schorzeniem skóry, nie jest niebezpieczny dla zdrowia. Na podstawie częstotliwości występowania uznaje się go za stan normalny. Niemniej jednak może mieć negatywne skutki psychospołeczne. Oprócz redukcji cellulitu, kolagenometria może pomóc w poprawie wyglądu skóry w innych obszarach ciała.

Kolagenometria to technika, która cieszy się coraz większą popularnością w leczeniu cellulitu. Techniki te polegają na podgrzewaniu białek kolagenowych w tkance łącznej. Ten efekt napinający zwiększa lokalny przepływ krwi i metabolizm tłuszczu. Naukowcy przebadali 26 zdrowych pacjentek z cellulitem stosując trzy przejścia po 30 sekund.

Cellulit został opisany jako choroba specyficzna dla kobiet przez Nurnbergera i Mullera, którzy opracowali również schemat jego rozwoju. Teoria ta oparta jest na histologii i anatomii tkanki skórnej. Uważa się, że cellulit jest wynikiem procesu starzenia się tkanki łącznej.

W niedawnym badaniu stwierdzono, że kolagenometria może zmniejszyć cellulit i poprawić wygląd skóry. Ponadto kolagenometria jest nieinwazyjna, a wyniki są tymczasowe. Oprócz zmniejszenia wyglądu cellulitu, kolagenometria może być również wykorzystywana do diagnozowania zaburzeń metabolicznych, takich jak insulinooporność i cukrzyca.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Trwała depilacja - jak to zrobić
Czytaj Dalej

Trwała depilacja – jak to zrobić

Jeśli zastanawiasz się nad trwałym usunięciem niechcianych włosów, pewnie zastanawiasz się, jak to zrobić. Być może zastanawiasz się,…