Jakie są zabiegi na redukcję cellulitu?

Jakie są zabiegi na redukcję cellulitu?

Istnieje kilka zabiegów, które mogą pomóc w redukcji wyglądu cellulitu. Niektóre z tych metod obejmują kriolipolizę, mezoterapię, liposukcję i jonitermię. Procedury te mogą być skuteczne, ale mają pewne wady, więc ważne jest, aby wiedzieć o nich przed rozpoczęciem leczenia.

Mamy przyjemność przedstawić artykuł przygotowany w porozumieniu z nudziara.pl

Mezoterapia

Mezoterapia w celu redukcji cellulitu wykorzystuje mikroiniekcje specjalnej formuły, która celuje w komórki tłuszczowe na ciele. Komórki tłuszczowe są rozbijane, a wstrzyknięta formuła upłynnia uwięziony tłuszcz. Efektem tego jest gładka, pozbawiona cellulitu skóra. Zabieg może być przeprowadzony praktycznie na każdej części ciała. Powszechnie leczone obszary to uda, pośladki, talia i brzuch.

Zabieg ten wykorzystuje cienkie igły do dostarczenia mieszanki witamin, enzymów, kwasów nukleinowych, aminokwasów i ekstraktów roślinnych do miejsc docelowych. Dokładna mieszanka tych składników zależy od leczonego obszaru oraz od ogólnego stanu zdrowia pacjenta. Rezultaty zabiegu mogą utrzymywać się od kilku tygodni do kilku miesięcy. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, mezoterapia powinna być stosowana w połączeniu ze zdrowym odżywianiem i ćwiczeniami.

Kriolipoliza

Kriolipoliza to zabieg wykonywany w gabinecie, który polega na zamrażaniu komórek tłuszczowych. Zabieg trwa od 35 do 1 godziny i 15 minut i eliminuje do 20% komórek tłuszczowych. Proces jest stosunkowo bezbolesny, a pacjenci zazwyczaj zauważają widoczne rezultaty już po pierwszej sesji. Jednak wyniki mogą nie być widoczne przez kilka miesięcy. Dzieje się tak, ponieważ układ odpornościowy potrzebuje czasu, aby wyeliminować martwe komórki tłuszczowe.

Kriolipoliza jest uznawana za bezpieczną, niechirurgiczną procedurę, która celuje w tłuszcz w określonych obszarach. Nie jest ona jednak zalecana dla osób otyłych. Procedura jest przeznaczona dla osób, które mają dużą ilość tłuszczu w określonych obszarach. Nie jest przeznaczony dla pacjentów, którzy mają wybrzuszenia tłuszczu lub którzy chcą uniknąć ryzyka operacji lub liposukcji. Chociaż jest to bezpieczna procedura, nie jest lekarstwem na cellulit i nie zastępuje operacji.

Liposukcja

Liposukcja jest zabiegiem chirurgicznym, który eliminuje komórki tłuszczowe z organizmu. Chociaż procedura ta usuwa tkankę tłuszczową, nie jest ukierunkowana na pasma włókniste, które powodują cellulit. Nie eliminuje on stanu cellulitu i może go pogorszyć. Może być jednak realną opcją dla pacjentów, którym przeszkadza wygląd cellulitu i którzy szukają bardziej trwałego rozwiązania.

Liposukcja może zmniejszyć wygląd cellulitu u pacjentów, którym przeszkadza wygląd ich dołeczków. Jednak zabieg ten nie może zmniejszyć cellulitu u osób z luźną lub obwisłą skórą. Dla tych osób lepszym rozwiązaniem może być brzuszek lub lifting twarzy. Inną opcją jest liposukcja wspomagana elektrycznie. Podczas zabiegu kaniula jest delikatnie wibrowana podczas odsysania tłuszczu.

Ionithermie

Ionithermie wykorzystuje prądy elektryczne do detoksykacji organizmu na poziomie komórkowym w celu uzyskania gładkiej, jednolitej skóry. Działa również w celu zwiększenia krążenia. Zabiegi mogą prowadzić do utraty nawet ośmiu centymetrów tłuszczu i bardziej napiętego ciała.

Technologia stojąca za Ionithermie jest dość unikalna. Nie tylko poprawia napięcie i jędrność skóry, ale także poprawia krążenie, eliminuje toksyny i pomaga w redukcji plam. Jest to również unikalny sposób na konturowanie ciała i ukierunkowanie obszarów problematycznych. Aby jednak uzyskać maksymalne rezultaty, należy być zdyscyplinowanym i stosować odpowiednią dietę oraz wykonywać ćwiczenia.

Podczas gdy jonitermia jest doskonałym sposobem leczenia cellulitu, jest również kosztowna. Indywidualna sesja może kosztować około $130 do $170. Koszt może wzrosnąć do 1000 dolarów, jeśli wiele zabiegów są wymagane. Ponadto, ceny leczenia Ionithermie będą się różnić w zależności od lokalizacji i spa.

Bulion z kości

Bulion z kości jest bogatym źródłem składników odżywczych, które mogą pomóc w różnych problemach, w tym problemach trawiennych, bólach stawów i bólach głowy. Jest on również bogaty w minerały i aminokwasy. Rosół z kości może być spożywany jako napój lub może być dodawany do posiłków. Najlepszym momentem na spożycie bulionu kostnego jest czas przed posiłkiem, ale można go również dodać do smoothie lub owsianki.

Rosół z kości może również pomóc Ci pozbyć się cellulitu i zredukować zmarszczki. Żelatyna, kluczowy składnik bulionu kostnego, może poprawić trawienie i odbudować wyściółkę Twoich jelit. Pomaga również wspierać wzrost bakterii probiotycznych i równoważy poziom pH jelit. Te właściwości są ważne w walce z pojawieniem się zmarszczek i cellulitu.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Czy redukcja cellulitu jest możliwa w domu?
Czytaj Dalej

Czy redukcja cellulitu jest możliwa w domu?

Istnieje wiele różnych metod, które mogą zmniejszyć wygląd cellulitu. Metody te obejmują picie większej ilości wody, ćwiczenia fizyczne…
Jaką maść wybrać po depilacji
Czytaj Dalej

Jak prawidłowo wykonać depilację twarzy

Jeśli nigdy wcześniej się nie depilowałaś, możesz się zastanawiać, jak dobrze wykonać depilację twarzy. Przed rozpoczęciem procesu należy…
Czy depilacja jest lepsza niż golenie?
Czytaj Dalej

Co to jest depilacja nicią?

Depilacja nitką to metoda usuwania włosków, która jest mniej bolesna niż depilacja woskiem i może nawet powodować zapalenie…