Jak zredukować cellulit na piersiach

Jak zredukować cellulit na piersiach

Cellulit na piersiach jest częstym problemem, ale istnieje kilka sposobów na pozbycie się go. Jedną z opcji jest stosowanie odzieży kompresyjnej. Inne opcje to kofeina, kremy z retinolem oraz zabiegi iniekcyjne. W tym artykule dam Ci kilka wskazówek, jak pozbyć się cellulitu.

Odzież kompresyjna

Stosowanie odzieży kompresyjnej w celu zmniejszenia cellulitu na piersiach może być skutecznym i łatwym sposobem na tonowanie tego obszaru. Odzież ta działa poprzez zwiększenie krążenia. To z kolei zmniejsza cellulit i ujędrnia skórę. Są one dostępne w różnych stylach i mają trzy różne systemy zapięć.

Po operacji niektóre osoby używają odzieży kompresyjnej, aby ułatwić sobie powrót do zdrowia. Odzież ta pomaga zmniejszyć cellulit poprzez uciskanie tętnic i poprawę krążenia krwi i limfy. Odzież ta jest zazwyczaj dostępna w Internecie. Ćwiczenia i dobrze zbilansowana dieta to również ważne sposoby na zmniejszenie cellulitu. Przegląd opublikowany w 2015 roku przyjrzał się skuteczności różnych technik usuwania cellulitu. Stwierdzono w nim jednak, że niektóre techniki nie działały tak dobrze, jak je reklamowano.

Jednym z powszechnych błędnych przekonań na temat odzieży kompresyjnej jest to, że pomaga ona zmniejszyć wagę. Chociaż odzież uciskowa może pomóc w utracie wagi, powoduje ona jedynie tymczasową redukcję tkanki tłuszczowej. Powodem jest to, że powodują one większe pocenie się, co powoduje utratę wody. Jednak ten ciężar wody jest łatwo zastąpiony przez nawodnienie. Dlatego też stosowanie odzieży kompresyjnej w celu redukcji cellulitu na piersiach jest tylko tymczasowym rozwiązaniem.

W przypadku stosowania odzieży uciskowej do redukcji piersi, należy przestrzegać zaleceń chirurga co do joty. Obejmuje to noszenie odzieży przez kilka tygodni po zabiegu. Czas ten może być różny w zależności od chirurga, ale zazwyczaj wynosi od dwóch do sześciu tygodni. Ważne jest, aby postępować zgodnie z instrukcjami chirurga i upewnić się, że kupisz dwie lub więcej sztuk odzieży. Pamiętaj, że nie powinieneś zdejmować odzieży podczas kąpieli lub snu.

Odzież kompresyjna zmniejszy obrzęk i pomoże organizmowi szybciej się zagoić. Pomagają one również zapobiegać powstawaniu grudek i zgrubień po zabiegu liposukcji. Odzież kompresyjna może również zmniejszyć ból i pomóc pacjentom lepiej poruszać się podczas procesu rekonwalescencji. Dodatkowo poprawią postawę i zachęcą pacjentów do dbania o obszar, który został poddany liposukcji.

Krem z retinolem Kremy z retinolem mogą pomóc zmniejszyć wygląd cellulitu na piersiach poprzez napinanie skóry. Składnik ten pomaga również zmniejszyć retencję wody. Może również zwiększyć produkcję kolagenu i wygładzić skórę. Wiele formuł zawiera również kofeinę, która pomaga zwężać naczynia krwionośne, dzięki czemu cellulit jest mniej widoczny. Kwas hialuronowy i olej arganowy są również pomocne w nawilżaniu skóry.

Kremy te są lekkie, więc łatwo się wchłaniają. Zawierają również retinol, kolagen i kwas hialuronowy, które pomagają zmniejszyć widoczność drobnych linii i zmarszczek. Niektóre kremy zawierają również antyoksydanty, które pomagają chronić skórę przed wolnymi rodnikami.

Kremy z retinolem są na ogół bezpieczne w stosowaniu na skórę. Jednak produkty te powinny być stosowane oszczędnie, aby uniknąć ryzyka zapalenia skóry lub nadmiernej wrażliwości. Ponadto powinny być stosowane tylko na zlokalizowane obszary, aby zapobiec wchłanianiu składnika aktywnego.

Kremy z retinolem są często formułowane z innymi składnikami, takimi jak kofeina i peptydy. Kofeina poprawia krążenie, natomiast retinol nawilża powierzchnię skóry. Najskuteczniejszym sposobem na utrzymanie nawilżenia organizmu jest picie dużej ilości wody.

Wstrzykiwanie różnych związków pod skórę to kolejna opcja leczenia cellulitu. Te substancje chemiczne pomagają rozbić tłuszcz znajdujący się pod skórą. Mogą one również zwiększyć przepływ krwi w tym obszarze, co zmniejsza wygląd cellulitu. Inną opcją jest QWO, nowy zabieg iniekcyjny na cellulit. Zabieg ten będzie redystrybuować komórki tłuszczowe i promować wzrost kolagenu. Został on zatwierdzony przez FDA dla umiarkowanych do ciężkich przypadków cellulitu.

Istnieją pewne produkty, które zawierają retinol w stężeniu 0,3%. Produkty te mogą zmniejszyć wygląd cellulitu poprzez pogrubienie skóry i zmniejszenie dołeczków. Zazwyczaj stosuje się je raz lub dwa razy dziennie. Wyniki potrwają około sześciu miesięcy, aby stać się widocznym. Ponadto, utrata wagi i zwiększona aktywność fizyczna również pomoże poprawić wygląd dołeczków na skórze.

Kofeina

Jeśli zastanawiałaś się, jak kofeina zmniejsza cellulit na piersiach, krótka odpowiedź brzmi: nie jest to cudowne lekarstwo. Prawdą jest, że odwadnia komórki tłuszczowe, ale nadal nie wiadomo, jak bardzo kofeina faktycznie zmniejszy cellulit. A kremy, które można kupić, nie są dokładnie niezawodne. Aby zobaczyć rezultaty, trzeba je konsekwentnie stosować.

Ale kofeina może mieć pewne korzyści, które wykraczają poza zwykłą redukcję cellulitu. Odwodni komórki tłuszczowe poprzez zmniejszenie zawartości wody, więc będą one mniej widoczne i mniej oczywiste. Oczywiście nie stanie się to w ciągu jednej nocy, więc nie oczekuj natychmiastowych rezultatów.

Cellulit jest częstym problemem zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Może rozwinąć się w okresie dojrzewania i w trakcie lat nastoletnich i może dotyczyć nawet osób szczupłych. Podczas gdy genetyka jest jedną z przyczyn cellulitu, istnieją pewne ponad licznik zabiegi, które mogą go zmniejszyć. Kilka z nich to kofeina i retinole, które, jak udowodniono, obkurczają komórki tłuszczowe i naprawiają uszkodzone. Oprócz tego możesz stosować produkty do opalania, aby wyglądać jak w bikini.

Peeling kawowy to jeden ze skutecznych sposobów na zmniejszenie widoczności cellulitu na piersiach. Peeling kawowy musi być jednak stosowany codziennie, w przeciwnym razie cellulit powróci. Ponadto szczotkowanie na sucho to kolejna skuteczna metoda, która pomoże skórze napiąć się i otworzyć. Wspomoże to system drenażu limfatycznego organizmu, a także rozciągnie tkanki skóry.

Picie 8 szklanek wody dziennie może również pomóc w pojawieniu się cellulitu. Picie dużej ilości wody pomaga wypłukać organizm z toksyn i ograniczy pojawianie się dołeczków w przyszłości. Regularna aktywność fizyczna jest również ważna, aby pomóc organizmowi wyeliminować toksyny i promować drenaż limfatyczny. 20-minutowa codzienna rutyna została stworzona przez Healthline do walki z cellulitem. Możesz również spróbować innych aktywności, takich jak joga i pilates.

Leczenie iniekcyjne

Istnieje kilka opcji dostępnych w celu leczenia cellulitu na piersiach. Jednym z nich jest zatwierdzony przez FDA środek do wstrzykiwania znany jako QWO. Lek ten restrukturyzuje tkanki łączne i wygładza skórę, bez operacji lub przestojów. Jest to bezpieczna, nieinwazyjna procedura, która może zmniejszyć dołeczki i wygładzić skórę.

QWO to zatwierdzony przez FDA zabieg iniekcyjny, który rozbija pasma kolagenowe, aby uwolnić komórki skóry i tłuszczu. Działa również jako uzupełnienie innych zabiegów, w tym liposukcji i CoolSculpting Elite. QWO nie zastępuje zabiegu chirurgicznego, ale może pomóc w poprawie ogólnego wyglądu poprzez zmniejszenie widoczności cellulitu na piersiach.

QWO jest najmniej inwazyjnym ze wszystkich zabiegów na cellulit. Polega na pojedynczym wstrzyknięciu leku na receptę zawierającego kolagenazy, które mają na celu zwalczanie włóknistych pasm w skórze, które ściągają skórę i powodują dołeczki. Zachęca on również do produkcji nowego kolagenu. Zastrzyki mogą zmniejszyć wygląd cellulitu na piersiach i mogą sprawić, że skóra będzie gładsza.

QWO to leczenie iniekcyjne dla umiarkowanego do ciężkiego cellulitu. Qwo jest pierwszym zatwierdzonym przez FDA leczeniem umiarkowanego do ciężkiego cellulitu u dorosłych kobiet. Pacjenci będą mieli trzy sesje w odstępie trzech tygodni. QWO jest przełomowym zabiegiem, który obiecuje naturalnie wyglądające rezultaty. Obecnie jest w fazie badań klinicznych i oczekuje się, że będzie dostępny wiosną 2021 roku.

Cellulit na piersiach to powszechny problem wśród kobiet. Cierpi na niego około 90 procent kobiet. Stan ten jest spowodowany nierównomiernym rozmieszczeniem tkanek łącznych, mięśni i tłuszczu w ciele kobiet. Nie jest to poważny problem i nie jest to problem na całe życie. Jednak niektóre kobiety są bardziej podatne na cellulit niż inne, a to może spowodować, że osoba ma mniej atrakcyjne ciało. Na szczęście istnieje kilka zabiegów, które mogą pomóc zmniejszyć wygląd cellulitu.

Zmiany stylu życia

Istnieje wiele zmian w stylu życia, które możesz wprowadzić, aby pomóc zmniejszyć cellulit na piersiach. Jedną z najważniejszych jest picie dużej ilości wody. Woda wypłukuje z organizmu toksyny, które mogą powodować cellulit. Dąż do wypijania co najmniej dziewięciu szklanek wody każdego dnia. Inną pomocną wskazówką jest zaangażowanie się w aktywność fizyczną. Ćwiczenia mogą zmniejszyć cellulit poprzez zwiększenie mięśni i spalanie tłuszczu.

Dieta jest kolejnym ważnym czynnikiem. Zdrowa dieta powinna zawierać szeroką gamę produktów. Powinna być niska w rafinowanej żywności i przetworzonej żywności, która zawiera chemikalia, cukier i inne dodatki. Należy również unikać jedzenia żywności o wysokiej zawartości tłuszczu i nabiału, ponieważ przyczyniają się one do pojawienia się cellulitu. Powinnaś również unikać zbyt dużej ekspozycji na słońce, ponieważ ekspozycja na promienie UV może pogorszyć cellulit i uszkodzić kolagen. Nawet w pochmurne dni powinnaś nosić krem z filtrem, aby chronić się przed słońcem.

National Institutes of Health stwierdza, że nie ma lekarstwa na cellulit, choć prowadzone są badania nad zabiegami laserowymi. Liposukcja nie jest zalecana, ponieważ może uszkodzić otaczającą tkankę i pogorszyć problem. Niemniej jednak, jeśli jesteś zaniepokojona wyglądem cellulitu na swoich piersiach, skonsultuj się z lekarzem. Możesz być zaskoczona, gdy dowiesz się, że podstawowe zmiany w stylu życia, takie jak ćwiczenia fizyczne, mogą zrobić dużą różnicę w Twoim wyglądzie i zdrowiu.

Choć wiele osób przypisuje cellulit nadwadze lub otyłości, nie jest to czynnik definiujący. Istnieje wiele innych przyczyn cellulitu, w tym genetyka i brak aktywności fizycznej.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Sposoby na redukcję cellulitu
Czytaj Dalej

Sposoby na redukcję cellulitu

Istnieje kilka sposobów na zmniejszenie cellulitu, w tym kremy bez recepty i balsamy na receptę. Przed rozpoczęciem stosowania…