Jaką maść wybrać po depilacji

Jak prawidłowo wykonać depilację twarzy

Jeśli nigdy wcześniej się nie depilowałaś, możesz się zastanawiać, jak dobrze wykonać depilację twarzy. Przed rozpoczęciem procesu należy zawsze sprawdzić skórę na dłoni lub na części ciała, którą można ukryć przed wzrokiem. Dzięki temu będziesz wiedzieć, jak zabieg wpłynie na skórę i czy nie spowoduje czerwonych śladów lub wysypki. Spróbuj też depilować te włoski, które są najkrótsze. Depilacja dłuższych włosków nie jest bowiem tak skuteczna.

Modele do depilacji na mokro i na sucho mogą zmniejszyć ból

Koszt depilatora do twarzy może być różny. Niektóre kosztują około 20 dolarów, inne nawet 100 dolarów. Depilatory zasilane bateriami mogą być tańsze, ale rozładowują się po jednym użyciu. Modele przewodowe mają podobną cenę, ale nie są poręczne – słowa te zostały ułożone przez ekspertów serwisu klinikaparkietu.pl. Najlepiej działające depilatory do twarzy są wyposażone w akumulatorki i mogą działać nawet przez dwie godziny pod prysznicem. Można ich również używać pod prysznicem, a ich cena może sięgać nawet 100 USD.

Braun produkuje wiele różnych depilatorów do twarzy, które można ładować i które są przeznaczone do depilacji twarzy. Firma Braun produkuje również depilatory do twarzy z wyjątkowo wąskimi głowicami przeznaczonymi do depilacji twarzy. Modele te mają również wbudowane oświetlenie i nadają się do depilacji wrażliwych miejsc. Jedwabisty depilator Braun to jeden z najmniej bolesnych modeli zasilanych bateryjnie dostępnych na rynku. Jest także łatwy w użyciu i można go używać pod prysznicem.

Większość depilatorów do twarzy działa na suchej skórze, ale niektóre modele z wyższej półki są wyposażone w kilka prędkości. Różnorodność ustawień ułatwia wybór prędkości, która będzie dla Ciebie najlepsza. Szybsze prędkości mogą być dla niektórych bardziej bolesne, ale szybkie depilacje są często skuteczniejsze w przypadku grubych włosów. Modelu do depilacji na mokro/sucho można używać pod prysznicem lub w wannie bez obawy o uszkodzenie wody. Ciepła woda może zmiękczyć włoski i otworzyć mieszki włosowe, zmniejszając tym samym ból związany z depilacją twarzy.

Jeśli depilacja twarzy jest dla Ciebie nowością, warto rozważyć zakup modelu do depilacji na mokro i na sucho. Urządzenia te pomogą Ci zminimalizować ból i zwiększyć skuteczność zabiegu. Modele do depilacji na mokro mogą również pomóc w przeprowadzeniu depilacji twarzy pod prysznicem. Nie można ich jednak używać do depilacji górnej wargi ani twarzy. Jeśli nie masz pewności, przed zakupem wypróbuj kilka urządzeń na niewielkiej powierzchni ciała.

Modele do depilacji na mokro i na sucho są tańsze niż modele zasilane akumulatorowo

Różnica w cenie między depilacją twarzy na mokro i na sucho a depilatorami zasilanymi akumulatorowo jest niewielka. Modele do depilacji twarzy na mokro i na sucho są także skuteczniejsze, choć modele zasilane akumulatorowo są nieco droższe. Różnica między urządzeniami do depilacji na sucho i na mokro jest jeszcze mniejsza w przypadku modeli do depilacji na mokro. Te ostatnie są jednak na ogół droższe.

Modele do depilacji na mokro i na sucho są droższe od modeli zasilanych akumulatorowo, ale są wodoodporne i mają zabezpieczenie przed przypadkowym włączeniem. Wymagają one także naładowania przed użyciem, a baterie działają krócej podczas zanurzenia. Baterie szybciej się wyczerpują, jeśli depilator jest używany pod wodą, ponieważ zużywa więcej energii niż w przypadku używania na sucho.

Na mokro & depilatory do twarzy na sucho działają najlepiej na suchej skórze, ale depilatorów na mokro można używać w wannie lub pod prysznicem. Ciepło otwiera pory i sprawia, że proces depilacji jest mniej bolesny. Najskuteczniejsza jest jednak depilacja na sucho. Większość osób woli depilację na sucho. Depilacja na mokro pod prysznicem jest mniej bolesna, ale proces ten może być wolniejszy i mniej skuteczny.

Venus Face Perfection to „Cadillac” depilatorów do twarzy

Venus Face Perfection to przenośny gadżet do depilacji wykonany z wysokiej jakości materiałów. Dzięki połączeniu przystępnej ceny i jakości jest to prawdziwy „Cadillac” wśród depilatorów do twarzy. Urządzenie jest zasilane przez Braun i Gillette, dwie najbardziej znane marki, jeśli chodzi o usuwanie owłosienia z twarzy. Posiada dziesięć mikrootworów, które wyrywają nawet najdrobniejsze włoski. Depilator zapewnia użytkownikom gładką skórę bez włosków nawet przez cztery tygodnie.

Venus Face Perfection posiada małą końcówkę, która wykonuje 10 000 ruchów pęsetą na minutę, czyli ponad dwa razy szybciej niż Facespa 911 marki Braun. Kosztuje 40 dolarów i jest prawie o połowę tańsza od depilatora Braun Facespa 911, który kosztuje 120 dolarów. Inny konkurent, Emjoi Epi Slim e18, kosztuje zaledwie 30 dolarów, a w zestawie ma 18 pęset i wykonuje ponad 32 000 ruchów pęsetą na minutę.

Tomiya Przenośny miniaturowy depilator do twarzy

Tomiya to polecany przez dermatologów produkt do usuwania owłosienia z twarzy. Urządzenie jest bezpieczne dla wszystkich rodzajów skóry, w tym wrażliwej, i ma okrągłą głowicę zapewniającą równomierną depilację. Urządzenie jest łatwe w czyszczeniu i zajmuje niewiele miejsca. Jego delikatna, okrągła głowica usuwa włoski bez bólu i podrażnień. W zestawie znajduje się również dodatkowy grzebień do przycinania brwi, który może pomóc w równomiernym przycięciu włosów. Gładka, wolna od włosków twarz sprawi, że nakładanie makijażu będzie o wiele bardziej skuteczne.

Depilatory do twarzy dla kobiet są łatwe w użyciu i bezpieczne do codziennego stosowania. Należy je stosować okrężnymi ruchami zgodnie z kierunkiem wzrostu włosków, a następnie dokładnie spłukać. Kobiety mogą używać ich codziennie bez odczuwania bólu, są hipoalergiczne. Korzystanie z depilatora jest bezpieczną i wygodną alternatywą dla bolesnej depilacji woskiem i nitką.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Usuwanie owłosienia z nosa - jak to zrobić samemu
Czytaj Dalej

Jak wykonać depilację kremem

Wybierając krem do depilacji, zwróć uwagę na reaktywność skóry na dany produkt i jego termin przydatności. Czas potrzebny…
Co to jest depilacja pastą cukrową?
Czytaj Dalej

Co to jest depilacja pastą cukrową?

Co to jest depilacja pastą cukrową? Jest to forma usuwania włosów, którą stosuje się bezpośrednio na skórę w…