Depilacja pastą cukrową czy woskiem - co jest lepsze?

Depilacja pastą cukrową czy woskiem – co jest lepsze?

Podstawowa różnica między tymi dwoma sposobami depilacji polega na składnikach. Pastę cukrową przygotowuje się z cytryny, wody i cukru. Jest ona następnie podgrzewana do konsystencji cukierka i nakładana na skórę. Z kolei wosk jest nakładany na skórę i usuwany po ostygnięciu. Woski twarde wykonane są z wosku pszczelego lub żywicy, mogą też zawierać olejki i kalafonię. Woski miękkie nie są tak twarde, ale ich usunięcie wymaga użycia ściereczki.

Mniej bolesne

Jeśli poddajesz się zabiegom depilacji niechcianego owłosienia, możesz się zastanawiać, czy mniej bolesne jest cukrowanie pastą cukrową czy woskiem. Prawda jest taka, że zależy to od metody, którą wybierzesz. Pasta cukrowa zawiera więcej naturalnych składników, takich jak cukier, woda i cytryna. Taka pasta nie powoduje podrażnień skóry, w przeciwieństwie do wosku, który zawiera dodatki i toksyny. Wosk musi być podgrzany do wysokiej temperatury, aby mógł przylgnąć do skóry.

Poziom bólu jest różny u poszczególnych osób. Cukrowanie może ograniczyć wrastanie włosków, a pasta jest mniej lepka niż tradycyjny wosk. Wosk może być również bardziej bolesny niż cukrowanie, ponieważ przykleja się zarówno do skóry, jak i do włosów. W przeciwieństwie do woskowania, cukrowanie działa poprzez przyklejanie się tylko do włosków, wyrywając je u nasady – słowa te pochodzą od redaktora strony konstrukcyjne.pl. Szybciej też wysycha, więc jest lepszym wyborem dla skóry wrażliwej.

Hipoalergiczna

Prosta, hipoalergiczna metoda usuwania włosków znana jest pod nazwą cukrowania. Pasta do cukrowania jest nakładana bezpośrednio na skórę w temperaturze ciała, dzięki czemu nie ma ryzyka poparzenia lub podrażnienia. Do usuwania włosków wykorzystuje się trzy powszechnie stosowane składniki – cukier, wodę i sok z cytryny. Efektem jest miękka, gładka skóra. Cukrowanie można bezpiecznie przeprowadzać u osób o każdym typie skóry, także wrażliwej.

Cukrowanie to nietoksyczna i hipoalergiczna metoda depilacji, która jest skuteczna w przypadku każdego rodzaju skóry. Cukrowanie jest szczególnie korzystne dla osób o wrażliwej skórze, diabetyków, osób z pajączkami i żylakami. Metoda ta ma również właściwości antybakteryjne, dlatego jest bezpieczna dla osób o skórze wrażliwej. Ponadto pasty cukrowe można łatwo usunąć za pomocą ciepłej wody, bez użycia chemicznych rozpuszczalników.

Mniej drażniący

Cukrowanie to naturalna metoda usuwania włosów, w której wykorzystuje się pastę z cukru, wody i cytryny. Pasta cukrowa jest substancją rozpuszczalną w wodzie, która nie przywiera do żywych komórek skóry. Pasta cukrowa usuwa również martwe komórki skóry. Cukrowanie w mniejszym stopniu podrażnia skórę niż depilacja woskiem, ponieważ nie używa się do niego gorącego wosku. Cukrowanie można przeprowadzić w domu bez użycia maszynki do wosku czy pęsety.

Cukrowanie jest delikatniejsze niż woskowanie, ponieważ do jego wykonania wykorzystuje się cukier i sok z cytryny, czyli substancje jadalne. Nie powoduje oparzeń ani zaczerwienień i jest łatwy do usunięcia. Cukrowanie jest mniej kłopotliwe niż woskowanie, ponieważ w przeciwieństwie do wosku nie pozostawia lepkich śladów. Jedyną wadą cukrowania jest to, że trwa ono dłużej. Jednak korzyści płynące z cukrowania przeważają nad wadami woskowania.

Łatwy do wykonania

Jeśli kiedykolwiek myślałaś o woskowaniu ciała, być może natknęłaś się na metodę przygotowania prostej pasty cukrowej. Metoda nakładania pasty na ciało jest dość podobna do nakładania zwykłego wosku. Ta technika jest jednak znacznie łagodniejsza. Zanim zaczniesz, upewnij się, że skóra jest sucha. Podgrzej pastę cukrową na małej, żaroodpornej patelni, aż osiągnie konsystencję gęstego syropu.

Do przygotowania prostej pasty cukrowej potrzebujesz trzech składników: cukru, wody i soku z cytryny. Składniki te są zazwyczaj podstawowymi produktami w spiżarni, które można wykorzystać do zrobienia pasty cukrowej lub wosku. Cukier jest doskonałym środkiem konserwującym, dzięki któremu pasta zachowuje trwałość przez długi czas. Cukier sprawia również, że zabieg łatwo się czyści. Po wyschnięciu pastę cukrową lub wosk można użyć ponownie.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Czy bieganie pomaga w redukcji cellulitu?
Czytaj Dalej

Czy bieganie pomaga w redukcji cellulitu?

Nie zawsze można znaleźć sposób na ćwiczenia aerobowe, które zadziałają na redukcję cellulitu. Dlatego tak ważne jest, aby…
3 Porady na szybką redukcję cellulitu
Czytaj Dalej

3 Porady na szybką redukcję cellulitu

Chcesz wiedzieć jak zmniejszyć swój cellulit? Istnieją trzy kluczowe wskazówki, które należy rozważyć. Pierwsza z nich to upewnienie…