Czy używać depilatora przed kąpielą czy po niej

Czy używać depilatora przed kąpielą czy po niej

Decyzja o tym, czy używać depilatora przed czy po kąpieli, jest w dużej mierze sprawą indywidualną, ale w obu przypadkach obowiązują pewne ogólne zasady. Najlepsza jest ciepła woda pod prysznicem, ponieważ otwiera pory i zapobiega podrażnieniom skóry. Jeśli masz wrażliwą skórę, przed zastosowaniem depilatora możesz użyć peelingu złuszczającego lub rękawiczek. Dokładnie spłucz. Po zakończeniu depilacji osusz skórę.

Depilacja na mokro

Przed przystąpieniem do usuwania włosów należy zawsze przygotować skórę do depilacji. Zastosowanie ciepłej wody, delikatnego peelingu lub żelu pod prysznic przed depilacją to najlepszy sposób na zminimalizowanie bólu podczas zabiegu. Nie zaleca się także pozostawiania skóry po depilacji suchej, ponieważ może to powodować siniaki i zamykanie porów. Ponadto depilacja jest bolesna, jeśli miejsce depilacji jest zbyt gorące.

Depilacja jest także doskonałym rozwiązaniem dla kobiet, które chcą usunąć zbędne owłosienie bez bolesnej depilacji woskiem. W przeciwieństwie do woskowania, depilacja jest szybkim i łatwym zabiegiem, który można wykonać w domu. Można kupić depilator, który dobrze sprawdza się pod prysznicem. Na rynku dostępnych jest wiele różnych depilatorów, które mogą usuwać włoski z różnych części ciała. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, należy zainwestować w depilator wysokiej jakości.

Żel aloesowy

Zapewne słyszałaś, że aloes jest dobry dla skóry. To prawda, ale żel ten nie jest cudownym lekiem. Przy jego stosowaniu należy przestrzegać pewnych zasad. Zawsze używaj świeżego żelu aloesowego, ponieważ wersje dostępne na rynku są zwykle nafaszerowane konserwantami i substancjami zapachowymi. Czytaj uważnie etykietę i unikaj wszelkich dodatków, o których wiadomo, że mogą podrażniać skórę.

Stosowanie żelu aloesowego po kąpieli lub prysznicu to świetny sposób na zmniejszenie widoczności suchej skóry. Wystarczy zmieszać dwie części żelu z jedną częścią wody i użyć go do oczyszczenia skóry. Nałóż żel za pomocą czystego wacika i pozostaw na skórze na 15-20 minut. Być może trzeba będzie powtórzyć ten proces w razie potrzeby. Żel aloesowy jest również doskonały dla skóry, która została skaleczona lub zraniona. Jeśli stosujesz go po kąpieli, powinnaś użyć toniku do skóry, aby w pełni wykorzystać efekty zabiegu.

Depilatory z pęsetą

Jeśli chodzi o depilację ciała, decyzja o tym, czy używać depilatora przed czy po kąpieli, zależy od preferencji użytkownika. Choć depilacja jest stosunkowo bezbolesna, należy pamiętać, że po pierwszym użyciu depilatora prawdopodobnie poczujesz ukłucie. Zazwyczaj depilacja ciała jest mniej bolesna, gdy wykonuje się ją dwa lub trzy dni po goleniu albo trzy tygodnie po depilacji woskiem. Ponadto złuszczanie naskórka przed użyciem depilatora przyspieszy cały proces i zapobiegnie wrastaniu włosków.

Pierwszą rzeczą, o której należy pamiętać, jest to, że mokre włosy sprawiają, że depilator działa mniej efektywnie, dlatego należy go używać przed lub po wzięciu prysznica. Depilacja mokrymi włoskami nie jest tak skuteczna, ponieważ są one słabsze i trudniej je uchwycić. Ponadto podczas brania prysznica może dojść do wyłamania włosków. Aby tego uniknąć, należy odczekać co najmniej 10 minut po zakończeniu kąpieli. W przeciwnym razie możesz mieć problemy z pogodzeniem kąpieli z depilacją.

Prysznic przed lub po depilacji

Przed depilacją należy wziąć prysznic, aby złuszczyć skórę. Prysznic przed depilacją pomaga mieszkom włosowym otworzyć się na działanie depilatora, a także usuwa brud, olejek i mleczko. Ponadto pomaga zachować czystość, usunąć zbędne włoski i zapobiec infekcji. Przed depilacją nie należy jednak stosować środków antyseptycznych. Należy też unikać dezodorantów i balsamów, które mogą powodować podrażnienia.

Jeśli bierzesz prysznic przed lub po depilacji, używaj wody o odpowiedniej temperaturze. Gorąca woda może podrażniać skórę i powodować zaczerwienienia, dlatego najlepiej jest używać letniej wody. Ciepła woda złuszczy także skórę, dlatego ważne jest, aby odczekać kilka godzin przed wzięciem prysznica. Można też zrezygnować z prysznica i umyć ten obszar osobno. W każdym przypadku należy odczekać kilka godzin przed wzięciem prysznica, aby skóra była całkowicie sucha.

Ból związany z depilacją

Ogólnie rzecz biorąc, osoby poddające się depilacji przed lub po kąpieli powinny unikać pocierania skóry. Spowoduje to, że depilacja będzie mniej skuteczna, a nawet mogą powstać siniaki. Depilacja przed kąpielą lub po niej jest możliwa, jeśli skóra jest całkowicie sucha i wolna od zanieczyszczeń. Ponadto ciepła woda uspokoi skórę i rozluźni nerwy. Warto też zadbać o to, by depilacja odbywała się w higienicznych warunkach. Możesz także zastosować miejscowe środki antyseptyczne lub umyć ręce mydłem.

Proces depilacji nie jest trudny, ale należy być świadomym związanego z nim ryzyka. Zasadniczo przed kąpielą i zastosowaniem produktów do pielęgnacji skóry należy odczekać co najmniej pół godziny. Najlepsze kremy do depilacji miejscowej to te zawierające żel z aloesu. Żel z aloesu może złagodzić i uspokoić skórę po depilacji. Żel aloesowy najlepiej stosować po upływie jednej do dwóch godzin od depilacji.

Używanie depilatora

Przed i po użyciu depilatora bardzo ważne jest zachowanie ostrożności. Przede wszystkim należy unikać używania depilatora tuż przed lub po miesiączce. Podczas krwawienia depilatory są bardziej bolesne, a w dniach poprzedzających miesiączkę lub po niej ból jest zwykle mniej odczuwalny. Ponadto ciepły prysznic lub kąpiel mogą zmiękczyć włoski i ułatwić ich usuwanie.

Przed depilacją najlepiej jest także umyć ciało letnią wodą. Ciepła woda pomoże otworzyć pory, ale zbyt gorąca może je zamknąć. Aby zmniejszyć ból podczas depilacji, użyj rękawiczek złuszczających lub peelingu do złuszczania skóry. Po depilacji osusz skórę czystym ręcznikiem. Aby zapobiec poparzeniom, nie należy używać pęsety na gorącej lub tłustej skórze.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Jak zredukować cellulit na piersiach
Czytaj Dalej

Jak zredukować cellulit na piersiach

Cellulit na piersiach jest częstym problemem, ale istnieje kilka sposobów na pozbycie się go. Jedną z opcji jest…
Czy depilacja jest tego warta?
Czytaj Dalej

Czy depilacja jest tego warta?

Jeśli chodzi o usuwanie włosków, depilacja może wydawać się bolesna. Przy pierwszym użyciu depilatora może dojść do wynaczynienia…