Czy depilacja laserowa jest bezpieczna w czasie ciąży?

Czy depilacja laserowa jest bezpieczna w czasie ciąży?

Jeśli jesteś w ciąży, możesz się zastanawiać: czy depilacja laserowa w ciąży jest bezpieczna? Nie jesteś jedyną osobą, która się nad tym zastanawia. Wiele kobiet zastanawia się nad bezpieczeństwem depilacji IPL lub depilacji laserowej w czasie ciąży. Na szczęście nie ma powodów do obaw – dr Alexander i jego zespół dokładają wszelkich starań, aby kobiety w ciąży były jak najzdrowsze. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Unikaj depilacji laserowej w ciąży

Pomimo obaw związanych z ciążą i bezpieczeństwem depilacji laserowej, wiele kobiet chce zachować swoje nawyki w zakresie dbania o siebie w ciąży. Kobiety często mają trudności z goleniem nóg w czasie ciąży lub decydują się na noszenie luźnych ubrań. Jednak American Pregnancy Association odradza depilację laserową w ciąży, ponieważ nie ma dowodów klinicznych na to, że zabieg ten jest bezpieczny dla nienarodzonego dziecka. Ponadto kobiety w ciąży powinny unikać depilacji woskiem, depilatorów i innych nowoczesnych metod usuwania owłosienia.

Kobiety w ciąży powinny unikać stosowania kremów do depilacji lub golenia w czasie ciąży. Kremy te zawierają ostre substancje chemiczne, które mogą mieć wpływ na nienarodzone dziecko. Co więcej, niektóre kremy nie są bezpieczne dla kobiet w ciąży ze względu na zawartość substancji chemicznych. Depilacja laserowa jest natomiast zalecana dla kobiet po porodzie. Niektóre kliniki nadal jednak oferują zabiegi kobietom w ciąży – ta myśl pochodzi od autora strony treksport.pl. Mogą one jednak unikać okolic brzucha, piersi i bikini. W większości przypadków lekarze zalecają kobietom w ciąży odłożenie zabiegu do czasu po urodzeniu dziecka.

Depilacja IPL

Bezpieczeństwo depilacji IPL w czasie ciąży jest dyskusyjne. Kosmetyczki i kliniki nie wykonują tego zabiegu w czasie ciąży, ale nowe badanie wykazało, że nie jest on szkodliwy dla kobiet w ciąży. Intensywna terapia światłem i laserami wciąż budzi kontrowersje. O ile golenie i woskowanie są całkowicie bezpieczne w czasie ciąży, o tyle zabiegi IPL już nie. Osoby, które chcą być bezpieczne, powinny unikać tego zabiegu w czasie ciąży.

Ponieważ technologia IPL jest stosunkowo nowa, nie przeprowadzono jeszcze żadnych badań u kobiet w ciąży. Jednak ze względów etycznych jest mało prawdopodobne, aby zabieg ten był wykonywany w czasie ciąży. Korzyści płynące z zastosowania IPL są w przeważającej większości pozytywne. Można usunąć niechciane owłosienie z ciała w ciągu zaledwie czterech do pięciu sesji, a rezultaty są widoczne już po kilku tygodniach. Jeśli planujesz poddać się temu zabiegowi w czasie ciąży, upewnij się, że najpierw skonsultujesz się z lekarzem.

Laserowe usuwanie owłosienia

W czasie ciąży hormony kobiety mogą powodować wzrost owłosienia w nieoczekiwanych miejscach. Poziom hormonów może wzrosnąć powyżej normalnego zakresu i spowodować wzrost włosów w nieoczekiwanych miejscach, w tym na brzuchu, nogach i ramionach. Ogólnie rzecz biorąc, odrastanie włosów zanika po zakończeniu ciąży. Jeśli pacjentka chce kontynuować leczenie, powinna udać się do licencjonowanego specjalisty zajmującego się depilacją laserową. Istnieją jednak pewne przeciwwskazania do depilacji laserowej w czasie ciąży.

Chociaż kobieta w ciąży nie może poddać się depilacji laserowej, nadal może poddać się zabiegowi po urodzeniu dziecka. Depilacja laserowa nie ma jednak efektu kumulacji, więc jakiekolwiek przerwy w planie dnia kobiety nie będą miały wpływu na poprzednie sesje. Po porodzie można wznowić sesje depilacji laserowej, ale nie jest ona zalecana dla kobiet karmiących piersią. W międzyczasie można stosować inne metody usuwania owłosienia, takie jak golenie lub woskowanie.

Depilacja elektrolizą

Istnieje wiele obaw związanych z elektrolizą i depilacją laserową w czasie ciąży i należy być świadomym tych zagrożeń. Ciąża może zmienić cykl wzrostu włosa, powodując podrażnienie i ciemnienie skóry. Skóra w czasie ciąży jest także bardziej wrażliwa, co może powodować, że zabieg będzie bardziej bolesny. Zabiegi depilacji laserowej mogą nie być skuteczne, jeśli kolor skóry pasuje do koloru włosów, co sprawia, że są mniej skuteczne niż inne rodzaje zabiegów.

Mimo że kobiety w ciąży są generalnie bezpieczne w przypadku większości procedur medycznych, nie zaleca się poddawania się depilacji laserowej. Istnieją inne, bezpieczniejsze metody usuwania owłosienia, takie jak golenie, wyrywanie, woskowanie i nitkowanie. Przed rozpoczęciem jakiegokolwiek zabiegu usuwania owłosienia w czasie ciąży należy skonsultować się z lekarzem specjalistą. Należy również unikać elektrolizy w czasie ciąży, ponieważ nie udowodniono, że jest ona bezpieczna dla nienarodzonych dzieci. FDA zaleca depilację laserową w czasie ciąży tylko kobietom, które już urodziły.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Co to jest brazylijskie usuwanie owłosienia?
Czytaj Dalej

Co to jest brazylijskie usuwanie owłosienia?

Kiedy myślisz o „depilacji brazylijskiej”, przychodzą Ci na myśl obrazy kształtu okolicy łonowej. Efektem depilacji brazylijskiej jest zazwyczaj…
Jaką maść wybrać po depilacji
Czytaj Dalej

Jak prawidłowo wykonać depilację twarzy

Jeśli nigdy wcześniej się nie depilowałaś, możesz się zastanawiać, jak dobrze wykonać depilację twarzy. Przed rozpoczęciem procesu należy…
Co to jest depilacja pastą cukrową?
Czytaj Dalej

Co to jest depilacja pastą cukrową?

Co to jest depilacja pastą cukrową? Jest to forma usuwania włosów, którą stosuje się bezpośrednio na skórę w…